De schitterende toekomst van Hemelings en zoon - cover

Erik Martens stelt ‘De schitterende toekomst van Hemelings en zoon’ voor

Op 27 oktober om 19u30 stelt Erik Martens zijn nieuwe boek ‘De schitterende toekomst van Hemelings en zoon’ voor in De Groene Waterman in Antwerpen. Met een inleiding van uitgever Sarah Scheepers en een reflectie van cultuursocioloog Walter Weyns. Praat na bij een glas en laat je exemplaar signeren na afloop.

Over het boek

Vier historische personages getekend door de oorlog kiezen voor een radicale breuk met het verleden en een nieuwe toekomst aan de andere kant van de wereld. Stefan Zweig is schrijver en wordt opgejaagd door het naziregime. Marcel Roos is explorateur-cineast in wording en hongert naar grootse avonturen. Pieter Hemelings, zoon van de Antwerpse diamanthandelaar Jakob Hemelings, koopt een diamantmijn in het Amazonewoud. Was Europa ‘de wereld van gisteren’, dan wordt Brazilië voor elk van hen het land van de toekomst. Maar de avonturen kennen een dramatische ontwikkeling.

De schitterende toekomst van Hemelings en zoon is een meeslepende reconstructie van een vergeten episode, waarin utopie en werkelijkheid onverbiddelijk met elkaar botsen.

Praktisch

Waar: Boekhandel De Groene Waterman – Wolstraat 7, 2000 Antwerpen
Wanneer: op dinsdag 27 oktober om 19.30 uur
Inkom is gratis, maar graag inschrijven via groenewaterman@groenewaterman.be

Datum
27 okt 2026
Tijd
19:30
Meer Info
Meer info
Locatie
De Groene Waterman
Wolstraat 7, 2000 Antwerpen
Meer info

Reacties zijn gesloten.

EPO
c.v. - coöperatieve uitgeverij
Lange Pastoorstraat 25‑27
2600 Berchem (Antwerpen)
België

uitgeverij@epo.be
03 239 68 74
klantendienst
9-16 uur
orders@epo.be
03 239 68 74
© epo 2026